SİLİVRİSPOR
Semt Bizim Sevda Bizim
Başkanın Özgeçmişi - SİLİVRİSPOR

Başkanın Özgeçmişi

1983 Ankara doğumlu olan Ümit Kalko, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Lisans eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi Bankacılık ve Ticaret Hukuku Araştırıma Enstitüsü ve Bilkent Üniversitesi Uygulamalı Uluslararası Ticaret ve Girişimcilik bölümünde eğitim alan Kalko, Yüksek Lisansını Kadir Has Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde “Avrupa Birliği Sürecinin Yerel Yönetimlere Yansımaları” konusunda tamamladı. Ümit Kalko, doktora çalışmalarına İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümünde “Yönetim ve Organizasyon” alanında devam etmektedir.

2006 yılında açıköğretim, serbest muhasebecilik, KPSS gibi kurslarla Ümit Eğitim Kurumları olarak girdiği eğitim sektöründeki faaliyetlerini, adını Atatürk’ün verdiği Millet Mekteplerinden alan Mektebim Koleji ile sürdürmektedir.

2011-2012 eğitim öğretim yılında Büyükçekmece’de açtığı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Anaokulu ile Mektebim Koleji olarak eğitim sektöründeki çalışmalarına devam eden Ümit Kalko, bugün tüm yatırımı kendisine ait olan 30 Kampüs ve 85’in üzerinde okulda Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Anadolu Lisesi ve Fen Liseleriyle eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Eğitim alanındaki yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Ümit Kalko, İstanbul’da Silivri, Büyükçekmece, Bahçeşehir, Fatih, Bahçelievler, Beylikdüzü, Beykent, Bakırköy gibi lokasyonlarda kampüsleri bulunan Mektebim Koleji’nde ulusal büyümenin startını ilk olarak Çorlu, Tekirdağ ve Edremit kampüslerini açarak verdi. Teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak çağdaş ve modern bir eğitim öğretim alt yapısına sahip olan Mektebim Koleji, 2015-2016 eğitim öğretim yılında yine tüm yatırımları Ümit Kalko tarafından gerçekleştirilen Yalova, Adana, İzmir Çiğli, Ankara Etimesgut, İncek ve Batıkent, İstanbul Ümraniye-Ataşehir ve Bahçeşehir’de açacağı yeni kampüsleriyle Türkiye genelinde ulusal bir marka olmaya hazırlanıyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılında yaklaşık 20 kampüs daha açacak olan Mektebim Koleji, 3 yıl içerisinde 100 kampüse çıkarak Türkiye genelinde büyümesine devam etmeyi, Dubai’de açacağı kampüsüyle de uluslararası alanda başta Körfez ve Ortadoğu olmak üzere Türk Cumhuriyetlerinde de büyümeyi sürdürecek.


Bu haber 1478 kez okunmuştur.     
Başkanımız
Başkanımızın Özgeçmişi
Başkanın Mesajı
Etkinlik Takvimi
PztSalıÇrşPrşCmCmtPzr
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
<<Haziran/2017>>
Haftanın Anketi
Web Sitemizi Beğendiniz mi?

                             
Copyright © 2016 Tüm hakları saklıdır. Hiçbir bilgi yada resim izinsiz kopyalanıp kullanılamaz - Geliştirme: For You Bilişim